Baklavalı Sac

İhtiyacınıza yönelik metal ürünlerle ilgili bilgi almak ve detay sorma için bize ulaşın.

İletişime Geç

Özellikler

Baklavalı sac, çeliğe baklava deseni verilerek ortaya çıkan ürünlerdir. Şekil olarak baklavaya benzemesi bu ismi almasını sağlamıştır. Baklavalı sacların kullanım alanları oldukça geniştir. İşlevleri sayesinde yapı alanında sıklıkla tercih edilmektedir. Baklava saclar üretim aşamasında düz olarak üretilmektedir. Çeşitli işlemler sonrasında baklava deseni oluşturulmaktadır. İsteğe bağlı olarak boyutları değişmektedir. Standart bir baklavalı sac et kalınlığı, 0,5 ila 1mm arasındadır. Uzunluğu ise 1000 mm ila 12000mm’dir.

Baklava Sac Kullanım Alanları

Baklava saclar, basamak ve merdiven yapımında kullanılmaktadır. Yapısı sayesinde insanların kayıp düşmesini önlemek ve zeminin inşaat aşamasında güvenliği sağlaması amacıyla kullanılır. Rampa, gemi, araç iç tasarımı ve sanayi sektöründe geniş kullanım alanı bulunmaktadır. Garajlarda, otoparklarda, asansörlerde de kullanımı yaygındır.

Dağıtım merkezleri ve depolarda etkin rol oynayan baklavalı saclar, nakliyat sektörleri için önemli bir üründür. Dekoratif ürünlerde, hastane inşaatlarında, engelli rampalarında, dolap kapaklarında, yürüyüş yollarında, tır ve kamyon kasalarında, deniz kenarında bulunan tesislerde, ıslak zeminlerde, çeşitli iş makinelerinde ve dış cephelerde olmak üzere pek çok alana hizmet sağlamaktadır. Tüm bunlara ek olarak rögar kapaklarının kasalarında da baklava sac kullanılmaktadır.

Baklavalı Sac Özellikleri

Baklavalı saclar, korozyon ve hava koşullarına karşı dayanıklıdır. Yüzeyleri son derece parlaktır. Baklavalı sacların pek çok alanda tercih edilmesinin nedenlerinden biri de kayganlığı ortadan kaldırmasıdır. Kabartmalı bir yapıda olması, kaymayı önlemektedir.