Boardex Levha

İhtiyacınıza yönelik metal ürünlerle ilgili bilgi almak ve detay sorma için bize ulaşın.

İletişime Geç

Özellikler

  • Organik lif ve çimento esaslı levhalardır.

    Bütün ortam koşullarında dayanıklı olmasıya tüm iç ve dış cephe uygulamalarına, platform üstü yapılarda döşeme uygulamalarına, çatı döşeme uygulamalarına dayanıklı, uzun ömürlü sağlıklı çözümler sunar.

Boardex levhalar, neme karşı güçlendirilmiş çekirdeklere sahiptir. Özel turuncu renkli cam elyaf şilte kaplaması ile dış duvar imalatında etkin rol oynamaktadır. Dış duvarların kaplanması için boardex levhalar kullanılır. Bu levhalar, üstün özelliklere sahiptir. Gelişmiş çekirdekleri binaları küf oluşumundan korumaktadır. Yapılan testler sonucunda başarılı olan bu levhalar, dış cephe kaplamalarında sıklıkla tercih edilmektedir.

A1 sınıfı yanmaz bir malzemedir. Böylece kullanıldığı yaşam alanlarını yangından korumaktadır. Çekirdek bileşeni son derece özeldir. Yangın esnasında bünyesinde muhafaza ettiği suyu, ortama vererek yangının sönmesini sağlar. Suyu emme özelliği bulunsa da su yalıtım malzemeleri arasında yer almaz.

Kullanım Alanları

Boardex levhalar, dış cephe duvar sistemlerinde, her türlü kaplamaların altında, havalandırmalı cephe sistemlerinde, ıslak hacimlerde, şaft duvarı üretimlerinde, tüm saçak altı uygulamalarda ve seramik altı kaplamalarda kullanılmaktadır.

Boardex levhalar, duvarların tasarımında kullanıldığında ciddi ölçüde enerji tasarrufu sağlar. Bu levhalar kullanılarak dış cephe kaplaması yapılırsa düşük yoğunluklu yalıtım malzemeleri elde edilmiş olur. Boardex levhaları, kaplama alanında üstün bir performans sergilemektedir. Sahip olduğu nitelikler, binaları korumakta ve dayanıklı kaplama elde edilmesine yardımcı olmaktadır. Duvar kaplama sektöründe boardex levhaların önemi büyüktür. Tasarımı kolaylaştırıcı etkisi bulunur.

Boardex levhaları, bağımsız bir laboratuvarda test edilmiştir. Onaydan geçen boardex levhalar, su emme kapasitesi ve küf önleme özelliği ile üstün niteliklere sahip bir malzemedir.