Sanayi Boru Çeşitleri

İhtiyacınıza yönelik metal ürünlerle ilgili bilgi almak ve detay sorma için bize ulaşın.

İletişime Geç

Özellikler

  • Yapılarda konstrüksiyon amaçlı, otomotiv, beyaz eşya, mobilya sanayii, sera imalatı, kalıp ve iskele sistemleri, sulama sistemleri gibi alanlarda kullanılır.

    Ø13 mm ile ø339 mm aralığında 1/12 mm et kalınlığı ile 1000/12000 mm boy uzunluğunda üretilir.

    Kullanım amacına uygun olarak kırmızı astar boyalı ve boyasız olarak tedarik edilir.

Sanayi borularının pek çok kullanım alanı vardır. Özellikle sanayi tesislerinde iklimlendirme ve havalandırma ünitelerinde sanayi boruları kullanılmaktadır. Sanayi borularının kullanım amacına veya ürüne göre boyut, ebat ve yapı malzemeleri değişiklik göstermektedir. Örneğin, kimyasal maddelerin aktarılması işlemlerinde çelik sanayi borusu tercih edilmektedir.

Sanayi borusunun endüstride geniş bir kullanım alanı vardır. Bu borular, akışkan veya katı maddelerin taşınmasında önemli rol oynar. Genellikle silindirik yapıdadır. Bu özelliği, akışkanların daha kolay taşınmasını sağlar. Sanayi boruları, sıklıkla basınç uygulamalarında kullanılır. Bunun en önemli nedeni ise maksimum basınca bile dayanıklı olmalarıdır. Esnek yapıları sayesinde sıcaklığa karşı da dayanıklılık gösterir.

Sanayi Boruları Kullanım Alanları

Yapıldıkları malzemelere göre kullanım alanı değişen metaller, sanayi sektörü için önemli bir araçtır. Entegre astarlı yapısı ile genellikle temizliğin önemli olduğu gıda işleme alanlarında tercih edilir. Nikel ve krom ile kaplanmış sanayi boruları, korozyon direnci için endüstriyel alanda kullanılır. Yeraltı sınıfı sanayi boruları, yer altında gerçekleşen uygulamalarda tercih edilir.

Sanayi Boru Ölçüleri

Sanayi boruları, yağlı sanayi borusu, galvanizli sanayi borusu ve boyalı sanayi borusu olmak üzere üç çeşide sahiptir. Sanayi borularının üretiminde kullanılan ham madde gibi ebatlarda değişiklik göstermektedir. Standart ölçüleri ise 0,5 ila 8 mm, dış çapı 13 ila 219 mm, boyu ise 6 m’dir. Kullanıldığı sektöre uygun özel üretim de yapılabilmektedir.