Sandevic Paneller

Çatı Panelleri

Soğuk Oda Panelleri

Cephe Panelleri

Sandviç paneller, yapıları dış etkenlerden korumaktadır. Modern, hafif ve dayanıklı yapıdadır. Binaların çatı ve cephelerini kaplamak, yalıtımlı iç bölmeler ve soğuk depolar elde etmek için kullanılır.

Yapıların dört bir yanında ve çatılarda kullanılmasının nedeni dış etkenlerden yapıyı korumaktır. İki ince yüksek yoğunluğa sahip metal yüzey arasına, kalın ve düşük yoğunluğa sahip yalıtım malzemesi doldurularak imal edilmektedir. Adını, üretim aşamasından alır. Ağırlığı düşük olmasına rağmen yüksek yük taşıma kapasitesine sahiptir.

Yapıların ihtiyacına göre farklı yalıtım malzemeleri seçilmektedir. PUR, PIR, Mineral Yün ve EPS gibi yalıtım tiplerinde sandviç panel üretimi yapılır. Kullanıldığı alanlar için farklı özellikleri bulunmaktadır. Isı, ses, nem yalıtımı ve yangına karşı dayanıklılık için farklı seçenek imkanı sunulmaktadır.

Sandviç Panel Avantajları

Sandviç paneller, hızlı ve kolay montaj özelliğine sahiptir. Kesintisiz hatlara sahip olduğundan istenilen ölçülerde üretimi yapılabilmektedir. Isı yalıtımı özelliği sayesinde kışın ısıyı, yazın serinliği muhafaza etmektedir. Yoğuşma kaynaklı oluşabilecek küf ve nem gibi problemleri önler. Yapılara estetik bir görünüm sağlar. Yangınlara karşı yalıtım sağlar. Böylece can ve mal güvenliği sağlanmış olur. Sandviç paneller, ses yalıtımı için kullanılan önemli ürünlerdir. İstenmeyen sesleri dışarıda bırakırken içerideki sesleri dışarıya aktarmaz. Birleşim detayı sayesinde su veya hava sızdırmaz. Kar, yağmur gibi doğa koşullarına son derece uygundur. Yapısı sayesinde korozyona karşı dirençlidir.