Galvanizli Paket Sac

İhtiyacınıza yönelik metal ürünlerle ilgili bilgi almak ve detay sorma için bize ulaşın.

İletişime Geç

Özellikler

  • Yapılarda konstrüksiyon amaçlı, otomotiv, beyaz eşya, makine sanayii, ambalaj sanayii gibi alanlarda kullanılır.

    Yassı çelik ürünlerinin yüzeyi asitle temizlenip galvaniz kaplanarak üretilir.

    800 mm * 1300

Sacların yüzeyinin çinko ile kaplanması ile elde edilen saclara galvanizli paket sac adı verilir. Saca ısıl işlem uygulanması ve çinko ile kaplanması çekme dayanımı ve yorulma sınırını artırmaktadır. Galvaniz işleminde çinko elementinin seçilmesinin temel nedenleri ise, elektrokimyasal gerilim serisinde yerinin asallıktan uzak oluşu ve metaller ile temasında anot olmasıdır.

Galvanizleme işlemi, çeliğin erimiş çinko banyosuna daldırılması veya elektro kaplama ile yapılır. Bunlara ek olarak difüzyon ve metal püskürtme işlemi yapılarak da galvanizleme işlemi yapılmaktadır. Özel amaçlar için sıcak daldırma ile galvanizleme işlemi yapılmaktadır. Bu işlemde kullanılan çinko %99,99’dur. Çinko, sac üzerinde korozyon önleyici etkiye sahiptir. Böylece kullanıldığı yapılara dayanıklılık sağlamaktadır. Ayrıca uzun ömürlü kullanıma uygundur.

Galvaniz Sac Kullanım Alanları

Galvaniz saclar rulo veya levha olarak kullanılmaktadır. Bu sacların kullanım alanları oldukça geniştir. Galvaniz saclar, inşaat ve yapı sektörü, otomotiv sektörü, beyaz eşya, elektrik – elektronik, küçük ev aletleri, ısıtma ve soğutma sistemleri ve havalandırma sistemlerinde kullanılmaktadır.

Galvanizli Sac Fiyatları

Galvanizli sac fiyatları, istenilen malzemelerin boyut, ebat, üretim malzemeleri ve ağırlık gibi etkenlere göre değişiklik göstermektedir. Aytar metal olarak bizler en kaliteli malzemelerden üretilen sacları siz değerli müşterilerimize sunmaktayız. En uygun fiyat seçenekleri sunan sitemizden fiyat bilgisi almak için canlı destek hattımızdan veya sitemizde bulunan numaralarımızdan bize ulaşabilirsiniz.