OSB Levha

İhtiyacınıza yönelik metal ürünlerle ilgili bilgi almak ve detay sorma için bize ulaşın.

İletişime Geç

Özellikler

  • Organik maddelere ağırlık vererek üretilmiş kereste levhalardır.

    Yapılarda taban, cephe ve çatı döşemelerinde, mobilya ve ambalaj sanayiinde kullanılır.

    1220 mm*2440 mm ölçülerinde ve 9 mm, 11 mm, 15 mm, 18 mm kalınlıklarında tedarik edilir.

İngilizce Oriented Strand Board teriminin kısaltması olan OSB, Yönlendirilmiş Yonga Levha anlamına gelir. Yonga, rendelenmiş maddelerden ortaya çıkan ufak parçalara denir. OSB, ahşap parçalarının rendelenmesi sonucu ortaya çıkan yongaların, belirli açılarla bir araya getirilip, tutkal, vaks gibi malzemeler ile birleştirilmesidir. Sıcaklık ve basınç etkisiyle bu işlem yapılmaktadır. Kullanım alanlarına göre OSB levhalar, OSB-1, OSB-2, OSB-3, ve OSB-4 şeklinde üretilir.

OSB Levha Özellikleri

OSB levhaları, kolayca işlenebilir özelliğe sahiptir. Marangoz aletlerinin tümü şekil vermek için kullanılabilmektedir. Isı direnci OSB levhaların en önemli özelliklerinden biridir. Kullanılan malzemenin yoğunluğu ve kalınlığı ısı direncini etkilemektedir. Boyanabilirlik özelliği bulunan bu levhalar, kişilerin istedikleri renklerde OSB levha almalarını sağlamaktadır. Ağırlıkları 640kg’dır. Yapıştırılabilir ve tespit edilebilirlik özellikleri bulunur. OSB levhalar, diğer ahşaplar ile karşılaştırıldığında en iyi performansı göstermektedir. Neme ve suya karşı son derece dayanıklıdır.

OSB Levha Kullanım Alanları

OSB levhalar pek çok alanda kullanılmaktadır. Dayanıklı yapıları sayesinde kullanım alanları epey geniştir. OSB levhalar, çatı kaplamaları, yer döşemeleri, mağaza, dükkan yapımı ve dekorasyonu, baraka ve prefabrik yapılar, tüm dekorasyon işleri, ambalaj sanayisi, depo, sahne, spor salonu, okul, marangozluk uygulamaları, satıh yapımı, kombine ve tek uygulamalarda, shingle altı levhaları, taşıyıcı zeminlerde, duvar ve ara bölme yapılarda, siding altında ve ahşabın kullanıldığı her alanda kullanılmaktadır.