Galvanizli Boru ve Profiller

İhtiyacınıza yönelik metal ürünlerle ilgili bilgi almak ve detay sorma için bize ulaşın.

İletişime Geç

Özellikler

  • Konstrüksiyon amaçlı uygulamalarda, yüksek korozyon direncine ihtiyaç duyulan alanlarda, su tesisatlarında, sera yapım ve ısıtma sistemlerinde, tarımsal sulama sistemlerinde kullanılır.

    Sıcak daldırma yöntemi veya galvanizli sacdan üretilir.

Galvaniz profiller, her türlü hava koşulunda çalışan metallerin ömrünün uzaması için üretilmektedir. Bu profillerde paslanma görülmez. Galvaniz kullanılmış metallere kromat kaplanarak ömrü uzun hale getirilir. Demir malzemeler ise üretim aşamasında galvaniz kullanımına uygun olarak tasarlanmaktadır. Böylece elde edilen ürünün ömrünün uzun olması planlanmaktadır. Paslanma etkisi göstermeyen galvaniz profiller, ekonomik kullanım sağlamaktadır.

Galvaniz, kullanılacak malzemelerde pas önleyici olarak etki etmektedir. Bu nedenle borulara ve profillere galvaniz işlemi uygulanmaktadır. Galvaniz işleminde çelik borulara çinko kaplanır. Buradaki temel amaç, üretilen malzemenin daha sağlam olması ve pas tutmamasıdır. Pas tutmayan özelliği, malzemeyi uzun ömürlü hale getirir. Böylece malzeme, ekonomik olarak uygun hale gelmiş olur.

Galvanizli Boruların Kullanım Alanları

Galvaniz boruların kullanım alanları epey geniştir. İnşaat sektöründe oldukça tercih edilen bu malzeme, konut ve sanayi tipi binaların yapımında kullanılmaktadır. Bunlara ek olarak, makine ve tarım aletlerinin imalatında ve çelik konstrüksiyonun kullanıldığı tüm sektörlerde manşonlu ve düz uçlu galvaniz kaplı borular kullanılmaktadır.

Galvaniz kaplama yapılacak olan çeliğin özellikleri işlemden önce incelenmelidir. Çelik, fosfor ve silisyum açısından zengin yapıya sahip ise galvaniz işlemi yapılmasında sorun yoktur. Rutubet, nem, yağmur ve kar suları gibi her türlü hava koşuluna karşı dayanıklı olan galvaniz borular, otomotiv sektöründen yangın tesisatlarına, fabrikalardan okullara, köprülerden demir yollarına kadar pek çok sektörde kullanılmaktadır.