Siyah Paket Sac

İhtiyacınıza yönelik metal ürünlerle ilgili bilgi almak ve detay sorma için bize ulaşın.

İletişime Geç

Özellikler

  • Yapılarda konstrüksiyon amaçlı, otomotiv, demir yolu, gemi, makine sanayii, beyaz eşya gibi alanlarda kullanılır.

    Çeliğin sıcak döküm ve haddeleme yöntemiyle üretilmiş yassı çelik ürünleridir.

    1000 mm * 12000 mm aralığında 1 mm ile 20 mm kalınlığında tedarik edilir.

Siyah paket sac, sıcak haddeleme kullanılarak imal edilen çelik levha ürünüdür. Siyah sac boyutları genellikle 1,5 ila 2 mm arasındadır. İsteğe bağlı olarak özel üretimi de yapılabilmektedir. Siyah saclar, sahip olduğu özellikler nedeniyle ülkemizde ve dünyada yaygın bir şekilde kullanılmaktadır.

Siyah saclar, dikdörtgen kesitlidir. Sıcak haddeleme kullanılarak üretilen saclar, rulo şeklinde sarılmaktadır. Siyah sac üretiminde kullanılan çelikler, yeniden kristalleşme sıcaklığının üzerindedir. Bu sayede özel üretim saclar yapılabilmektedir. Siyah saclara yapılan soğutma sırasında sac biraz büzülmektedir. Bu nedenle normal saclara göre şeklini kontrol etmek zordur.

Siyah Sac Özellikleri

Siyah saclar, çelikten yapıldığı için dayanıklılığı fazla olan ürünlerdir. Döküm işlemi ile üretilir. Kolay şekillenebilen bir yapıya sahiptir. Böylece pek çok alanda tercih edilmektedir. Kaynak, kesme, biçimlendirme işlemlerine uygundur. Standart ölçüleri vardır. Fakat kullanılacağı alana göre özel üretim yapılabilmektedir. Bu özellikleri sayesinde kullanım alanları oldukça geniştir.

Siyah Sac Kullanım Alanları

Siyah saclar, demiryolu rayları, otomotiv sektörü, iş ve inşaat makinelerinin üretimi, gemicilik, çelik kasa üretimi, inşaat sektöründe konstrüksiyon uygulamaları, raf ve dayanıklı eşya üretimi, beyaz eşya ve depolama için üretilen tanklarda kullanılmaktadır. Bu alanlarda tercih edilmesinin en önemli nedeni dayanıklı olmasıdır. Her türlü hava koşuluna uyum sağlayan siyah saclar, paslanmaz yapısı ile uzun ömürlü kullanım sağlar.