Membran Çeşitleri

İhtiyacınıza yönelik metal ürünlerle ilgili bilgi almak ve detay sorma için bize ulaşın.

İletişime Geç

Özellikler

  • Temel, çatı, kanal gibi uygulamalarda kullanılan su yalıtım ürünleridir.

İnşaat sektöründe olmazsa olmaz ürünlerden biri de şu yalıtım malzemeleridir. Binalar, nem ve suya dayanıklı olmadığı takdirde büyük hasar görecektir. Bu nedenle su ve neme karşı su yalıtımı kullanılmalıdır. Su yalıtımı ile binalar, daha uzun ömürlü olacaktır.

Membran, su ile sürekli temas halinde bulunan yüzeylerin alt veya üst bölümlerinde yerleştirilerek su geçişlerine engel olan izolasyon malzemesidir. Çelik, blok, tel ve beton gibi malzemelerin uzun ömürlü olması, su yalıtımına bağlıdır. Bu malzemelerin korunması açısından membran büyük işleve sahiptir.

Membran malzemeler, kullanıldığı alanlara göre farklı modellere sahiptir. İhtiyaca göre değişebilen bu modeller, binaların uzun yıllar boyunca ayakta kalabilmesine olanak sağlar. Membran fiyatları da bu modellerin niteliklerine, kalınlığına, düzeyine ve teknik özelliklerine göre değişiklik göstermektedir.

Membran Seçiminde Dikkat Edilmesi Gereken Önemli Noktalar

Membran, yapı sektöründe sıklıkla tercih edilen malzemelerden biridir. Tercih sebebi olmasındaki en büyük neden sahip olduğu özelliklerdir. Kullanışlı yapısı, ekonomik oluşu, olumlu sonuçları bu ürünü cazip hale getirmektedir. Membran alımında dikkat edilmesi gereken bazı detaylar vardır. Bunlar kullanılacak alana göre seçilen önemli özelliklerdir.

  • Kalınlık tipi,
  • Donatı tipi,
  • İklim tipi,
  • Sıcaklık dayanımı,
  • Soğuk havalar için bükülebilme özelliği,
  • Yangına karşı dayanıklılık

Bu özellikler, membranın kullanılacağı alanlara uygun şekilde seçilmelidir. Dış duvarlar, çatılar, havuzlar ve genleşme tankları membranın kullanıldığı alanlardır.