Betopan Levha

İhtiyacınıza yönelik metal ürünlerle ilgili bilgi almak ve detay sorma için bize ulaşın.

İletişime Geç

Özellikler

  • Organik lif ve çimento esaslı levhalardır.

    Bütün ortam koşullarında dayanıklı olmasıya tüm iç ve dış cephe uygulamalarına, platform üstü yapılarda döşeme uygulamalarına, çatı döşeme uygulamalarına dayanıklı, uzun ömürlü sağlıklı çözümler sunar.

Betopan levha, ahşap ve çimentonun birleştirilmesi ile ortaya çıkan yüzeyi düzgün veya şekilli olan teknolojik bir yapı malzemesidir. Betopan levha içerisinde sağlığa zarar veren herhangi bir madde barındırmaz. İçerikleri çimento, ahşap ve tutkaldır. Saf bir malzeme olduğundan çok fazla tercih edilmektedir. Betopan levhalar, içeriğindeki çimento sayesinde neme ve suya karşı dayanıklı yapıdadır. Küflenmelere neden olmaz ve sağlığa zarar vermez.

Betopan levhalar, ahşap yapıda olsa da küçük canlıları içerisinde barındırmaz. Alev almayan yapısı ile yangına karşı son derece dayanıklıdır. Yangın sınıfı, TS EN 13501-1 B-S1’dir.

Isı ve ses yalıtımında kullanılan önemli bir malzemedir. Levhalar, üzerine sıva ve boya yapılabilir niteliklere sahiptir. Böylece istenilen renkte betopan levha elde edilebilmektedir. Kullanıldığı alanlar genellikle prefabrik yapılardır. Bu yapılarda ciddi oranda yalıtım sağlar. Saçak altları ve alın kaplamalar için su iticiliği yüksektir. Betopan levhaların standart ölçüleri en olarak 125cm, boy 250cm, kalınlık 8 ila 18mm’dir.

Betopan Levha Kullanım Alanları

Betopan levhalar, prefabrik ev imalatında, bölme duvar yapımında, saçak altı ve alın kaplamalarında, banyo, tuvalet ve mutfak gibi ıslak hacimli alanlarda, balkon kapama ve bahçe duvarı imalatında, asma kat döşeme imalatında, levha kuş kafesi, köpek kulübesi, tavuk çiftlikleri, hayvan ağılları imalatında, raf ve ünite imalatlarında kullanılmaktadır. Sahip olduğu pek çok özellik kullanım alanlarının geniş olmasını sağlamaktadır.