Lama – Silme

İhtiyacınıza yönelik metal ürünlerle ilgili bilgi almak ve detay sorma için bize ulaşın.

İletişime Geç

Özellikler

  • 12*3 mm ile 100*10 mm aralığında 6000 mm boy uzunluğunda tedarik edilir.

Yassı lama demirleri, dekoratif amaçlı imal edilen ürünler, korkuluklar, çitler, kapılar ve onarımlarda kullanılır. Lama demirleri, farklı genişliklere sahiptir. Bu durum lama demirinin kullanım alanlarının artmasını sağlamaktadır. Lama demiri, sıcak haddeleme işlemi uygulanarak imal edilir. Sıcak haddeleme işlemine uğramış lama demirleri, kesin şekillerin gerekmediği durumlarda kullanılır.

Lama demirleri boyutları, genişlikte olduğu gibi değişkenlik gösterir. Bu demirler, kare kenarlı, düz ve dikdörtgen şeklindedir. Maliyeti son derece uygundur. İnşaat sektörleri, mühendislik ve madencilik gibi pek çok kullanım alanına sahiptir. Yassı çubukların çok yönlü olması özelliği ile çeliğin mukavemet özelliği birleşerek pek çok sektörde kullanılmasını sağlamaktadır.

Lama – Silme Demir Arasındaki Farklar

Silme demirler, inşaat sektörü için vazgeçilmez ürünlerden biridir. Lama demirler ile silme demirler arasında ciddi farklar yoktur. Bunları birbirinden ayıran özellik ise silme demirin lama demire oranla daha kalın ve dayanıklı olmasıdır. Silme demirler de kendi aralarında farklı genişliklere sahiptir. Yapılan işe uygun olarak bu genişlikler ayarlanabilmektedir. Haddeleme işlemi, bu demirlerin uygun genişliğe ulaşması için yapılmaktadır.

Silme demirler, boyutları değişken, düz ve dikdörtgen hadde ürünleridir. Çelik yapılarda altyapı işlevi görürler. Uygun maliyetli olması ile inşaat sektöründe tercih edilir. Mukavemetli ve dayanıklı yapısı sayesinde sadece inşaat sektöründe değil pek çok sektörde kullanılmaktadır.

NPI ile IPE arasındaki fark boyut ve genişlikleridir. Kullanılacak alana göre lama veya silme demir seçilmektedir.