Kare ve Dikdörtgen Kutu Profil

İhtiyacınıza yönelik metal ürünlerle ilgili bilgi almak ve detay sorma için bize ulaşın.

İletişime Geç

Özellikler

  • Yapılarda konstrüksiyon amaçlı, otomotiv, beyaz eşya, mobilya sanayii, sera imalatı gibi alanlarda kullanılır.

    10*10 mm ile 200*200 mm aralığında 0,8/10 mm et kalınlığı ile 1000/12000 mm boy uzunluğunda üretilir.

    Kullanım amacına uygun olarak kırmızı astar boyalı ve boyasız olarak tedarik edilir.

Kutu profiller, kare veya dikdörtgen borular şeklinde olan içi boş çubuklardır. Dikdörtgen çubukları, kare çubuklardan ayıran fark kesit alanı ve duvar kalınlığıdır. Kutu profillerin içerisi boştur. Bu özelliği sayesinde hafiftir. Ancak sert ve dayanıklıdır. Kutu profillerin kalınlığı, kullanım alanlarına göre değişiklik gösterir. Kutu profillerde ağırlık oranına göre yüksek mukavemet sağlanır. Görsel olarak da iyi bir görünüme sahip profiller, yapısal işlerde daha fazla tercih edilmektedir. Kare ve dikdörtgen kutu profilleri, içlerinin boş olması sayesinde kolayca bükülebilmektedir. Böylece parçalara kolayca kaynak yapılabilmektedir.

Kutu profillerin üretim standartları TS EN 10305-5 VE TS EN 10219’dur. Kutu profiller CE belgesine sahiptir. Kare ve dikdörtgen kutu profiller korozyona karşı dayanıklılık göstermektedir. Böylece uzun ömürlü kullanım imkanı sağlar. Korozyona karşı daha etkili olması adına astar boya kullanılabilmektedir. Böylece kutu profillerden alınan verim arttırılmış olacaktır.

Kutu Profillerinin Kullanıldığı Alanlar

Kutu profiller, sağlamlığı, yapısı ve sahip olduğu özellikleri nedeniyle pek çok alanda kullanılmaktadır. Kutu profiller, yapıların dış cephesinde, sütunlarda, korkuluklarda, çatı kaplamalarında, konut imalatında, mobilya sektöründe, otomotiv sektöründe, taşımacılık ve otobüs gibi sektörlerde, gıda işleme fabrikalarında, konveyör bantlarında, genel imalat sektöründe, tarım ve genel makine üretiminde kullanılır. Kutu profilleri, kaynak teknikleri ve soğuk şekillendirme işlemleri uygulanarak üretilir. Kullanılacak alana göre boyutları ve kalınlıkları değişmektedir.