Boru Profil Çeşitleri

Kare / Dikdörtgen Boru Profil

Sanayi Boru Çeşitleri

Galvanizli Boru ve Profiller

Boru profil, ebat, şekil, üretim süreci ve fiyat gibi kriterler ile birbirinden ayrılan, geniş bir ürün yelpazesine sahip ürünlerdir. Boru profil genellikle demir ve çelik sanayisinde kullanılır. Üretim aşamasında belirli standartlar bulunur. Boru profil, kare, dikdörtgen gibi şekillerde üretilebilir. Böylece pek çok sektör için uygun hale getirilmiş olur.

Boru Profil Avantajları

Boru profil, pek çok alanda kullanılan önemli bir üründür. Bu ürünün en çok tercih edilme nedenlerinden biri de dayanıklı olmasıdır. Dayanıklı olması nedeniyle çelik konstrüksiyon yapılarda kullanılır. Boru profillerde aşınma söz konusu değildir. Parlaklığını uzun süre boyunca muhafaza eden bir yapıya sahiptir. Tüm bunlara ek olarak kolay temizleme imkanı sunar. Boru profillerin dayanıklı yapıda olması, ömrünü uzun hale getirir.

Boru Profil Kullanım Alanları

Boru profiller sunduğu imkanlar nedeniyle pek çok sektörde tercih edilmektedir. Özellikle inşaat sektörü için vazgeçilmez bir ürün olan boru profiller, çelik konstrüksiyon yapılarda sağlam bir temel oluşturur. Boru profiller, otomotiv sektöründe de karşımıza çıkan ürünlerden. Ömrünün uzunluğu, sağlamlığı ve her ölçüde üretilebilir olması boru profili otomotiv sektörü için cazip bir seçenek haline getirir. Dayanıklı ve sağlam yapısı, tarım araçları gibi güçlü ve özel nitelikleri olan araçlarda kullanılmasını sağlar. Ürünü bu kadar cazip kılan özelliği ise her boyutta üretilebilmesidir. Böylece pek çok sektörde tercih edilen bir ürün olma özelliğine sahiptir.